top of page

ATELJĖ

Tik menai gali iki gelmių sužadinti jausmus, emocijas  vaizduotę ir išprovakuoti kūrybinį potencialą!

Ateljė -  tai tikra meno laboratorija vaikams. Tokiose meno laboratorijose vaikai gali rasti gausybę kūrybos priemonių: skirtingų rūšių dažus, molį, skirtingų formatų, spalvų ir tekstūrų popieriaus, vielos ir kitų įvairių metalinių priemonių,  karoliukų, siūlų, sagų, kriauklių ir įvairios perdirbtos gamtinės medžiagos, kurias vaikai naudoja trumpalaikiuose ir ilgalaikiuose projektuose, siekdami išreikšti savo „šimtą kalbų“ .

 

Ateljė ne tik vieta, kur galima kurti, bet ir vieta, kurioje galima pasisemti įkvėpimo. Dažniausiai darbui ateljė turime numatę konkrečias dienas. Tačiau vaikai ja naudotis gali ir dažniau. Dauguma vaikų trokšta aplankyti meno laboratoriją ir jaučia didelį pasitenkinimą galėdami kurti nieko netrukdomi ir nevaržomi. Vaikų ilgalaikių projektų įgyvendinimui reikia ne tik įkvepiančios erdvės, bet ir pakankamai laiko, todėl vaikų kūrybinio proceso metu nėra griežtų laiko rėmų. Vaikai gali ateiti į ateljė kada panorėję ir tęsti savo pradėtą darbą.

Mūsų meno laboratorijoje yra aprūpinta įvairiomis medžiagomis, kuri kiekviena iš jų yra surūšiuota ir lengvai prieinama vaikams. Kiekvieną kartą, planuodami savaitės veiklas, mes kruopščiai peržiūrime turimas priemones ir papildome naujomis. Esame įsitikinę, kad kiekvienas vaikas turi unikalų suvokimą ir nepaprastų įžvalgų savo mokymosi procese.
 

Ateljė skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, kviečia eksperimentuoti. Čia mes sukuriame vaikams galimybę pažinti save per meną.

Veikla Ateljė orientuota į kūrybinę patirtį, integruojant ne tik meną, bet ir gamtą, mokslą,  kalbos raštingumą, socio-emocinį raštingumą,  istoriją, geografiją ir matematiką, o vaikų tiek kasdienėje veikloje, tiek vykdant ilgalaikius ir trumpalaikius projektus yra naudojamos  8 pagrindiniai kūrybinių priemonių ištekliai, kurios ugdo vaikų kūrybiškumą ir   konstruktyvų mąstymą.

Atvykę pas mus į svečius, nerasite žaislų gausos, tačiau rasite galybę priemonių, suteikiančių vaikams pilną laisvę tyrinėti ir eksperimentuoti.

PLASTIKAS
METALAS
AUDINIAI/SIŪLAI
ĮRANKIAI
DAŽAI
MOLIS
POPIERIUS/KARTONAS
GAMTINĖS PRIEMONĖS

Suteikiant mažiems vaikams, kuo daugiau laisvės įsitraukti į integruotą atvirą mokymąsį, tuo intensyviau yra lavinamas kritinis mąstymas ir kūrybiškas problemų sprendimas.

bottom of page