UOSIUKAI

2-3 metų vaikai
Pojūčių lavinimo programa
Tyrinėti skatinanti aplinka
Ugdymas lauke

Uosiukai

Tai jauniausi „Uodo ūsų“ gyventojai – nuo 1,5 iki 3 metų.  Erdvė skirta vaikams laisvai judėti, tyrinėti ir atrasti. Natūralus apšvietimas, apgalvotai rodomos ir pristatomos vaikams kūrybinės priemonės žadina jų smalsumą, ugdo dėmesio koncentraciją. Multisensoriniai žaislai, žaidimai ir specifiniai šviesos ir šešėlių įrengimai lavina vaikų smulkiąją ir stambiąją motoriką, stimuliuoja visus 5 pojūčius, skatina aktyvesni judėjimą, padeda nusiraminti ir atsipalaiduoti.

 

 

Grupėje -  iki 10 vaikų; dirba dvi pedagogės.

Bendras programos tikslas: 5 Pojūčių lavinimas.

  7:30 -  8:45  Laukiam atvykstančių! 

  8:45 -  9:00  Pusryčiai

  9:00 - 9:30  Ryto Ratas

  9:30 - 10:20 Veikla grupės erdvėse/Ateljė/Lauke

10:20  -10:30 Užkandžiai viduje/Lauke

10:30 - 12:00 Laikas lauke

12:00 - 12:30 Pietūs viduje/Lauke

12:30 - 13:00 Pasakų metas

13:00- 16:00 Pietų miegas

16:00- 16:20 Vakarienė viduje/Lauke

16:30 -18:30 Užklasinė veikla

                         Žaidimai viduje/Lauke

              18:30 Iki susitikimo ryt! 

KOKS MŪSŲ DIENOS RITMAS?

Dienos ritmas

Dienos rutina, dar kitaip dienos struktūra, sukuria vaikui socialinį ir emocinį saugumą. Dienos veiklų eiga, orientuotą į kiekvieno vaiko interesus ir poreikius, vaikui yra žinoma ir nuspėjama.

Mūsų metodika skatina pagarbų ir prasmingą pedagogų ir vaikų sąveiką. Pedagogai nuolat informuoja vaikus apie savo ketinimus ir rezultatus, siekdami suteikti jiems kuo didesnį saugumo jausmą, paskatinti jų pasitikėjimą suaugusiais ir aplinka.

Tokių santykių dėka,  vaikams sudaromos sąlygos, sukuriama erdvė ir laikas mokytis pagal savo tempą, augti pozityvioje ir veikti skatinančioje aplinkoje. Šio amžiaus vaikų grupei tai yra būtina sąlyga sveikam vaiko prieraišumo vystymuisi.

Programa

Atsižvelgdami į vaiko raidos tarpsnius ir jų domėjimosi sritis, į dienos rutiną įvedamos:

  • juslinės, meninės, muzikos, kalbos ir motorikos patirtys.

 

Vaikai vystomi ir ugdomi remiantis 5 pojūčiais:

  • rega, klausa, lytėjimas, skonis, uoslė.

 

Grupės erdvėje rasite funkcinių kampelių, kuriose vaikai aktyviai dalyvaudami lavina savo pojūčius, vysto stambiąją ir smulkiąją motoriką, dėmesio koncentraciją.

 

Nuolatinis auklėtojų verbalus bendravimas ugdo vaikų kalbinę motoriką, artikuliaciją. Žodinė informacija susiejama su vaizdine, tokiu būdu vaikas labiau įsimena ir pateikiama savaitės tema kelia didesnį smalsumą ir susižavėjimą.

 

Vaikų smulkiajai motorikai naudojame sensorines voneles: vandens, smėlio, žemių, įvairių kruopų, sensorinių rutuliukų, skirtingų rūšių ir spalvų akmenukų. Taip pat daug lipdome iš plastilino, molio, modelino, druskos tešlos, nemažai veiklų atliekame prie šviesos stalo.

KĄ MES VEIKIAME?

KIEK LAIKO MES BŪNAME LAUKE?

Tikrasis mokslo pažinimas prasideda dar ankstyvojoje vaikystėje ir ne kur kitur, kaip tik gamtoje!

Nevaržomi ir spontaniški žaidimai, vykstantys laisva vaikų valia, būtina sąlyga sveikam vaiko vystymuisi. Vaikai, kurie daugiau laiko praleidžia gamtoje, pasižymi geriau išvystyta smulkiąja ir stambiąja motorika, jie geriau išlaiko pusiausvyrą, yra judresni, daugiau užsiima vaizduotę ir kūrybiškumą skatinančiais žaidimais, kurie formuoja atvirą ir pozityvų mąstymą, pozityvią ir teigiamą vaiko pasaulėžiūrą, ugdo mokėjimą džiaugtis esama akimirka.

Mūsų tikslas - praleisti su vaikais nuo 3 val. iki 5 val. per dieną ne kur kitur, kaip tik lauke.

Ką mes veikiame?

  • ne mažiau kaip 2 kartus per savaitę mes keliaujame į mišką, kur esame įsikūrę savo stovyklavietę. Miške vaikai tyrinėja augaliją, domisi vabzdžiais, laipioja per kelmus, rąstus ir savarankiškai stengiasi įveikti kitas kelyje pasitaikančias kliūtis, šokinėja nuo kelmukų, per balas ir purvo duobes, čiužinėja nuo kalniukų, renka miško gėrybes (kankorėžiai, samanos, skirtingi augalai ir pan.) ir atlieka daugybę kitų smagių veiklų.

  • 2 -3 kartus per savaitę žaidžiame kieme, statome smėlio pilis, kepame smėlio pyragus, čiuožinėjame nuo čiuožyklos, užsiimame sodininkyste, rūpinamės kiemo augalais, lysvėse  pasodintomis daržovėmis. Karštomis vasaros dienomis vėsinamės „lauko dušais" ir „Spa vandens vonelėmis".

KAIP ATRODO MŪSŲ UGDYMO ERDVĖ?

Palikite mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime!
Prenumeruokite naujienas ir sužinokite  pirmi!

Skersinės Sodų 7-oji g. Nr. 15, Vilnius; el.p. info@uodousai.lt; tel. nr.  +370 644 84645

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

Ačiū!

Adresas

Skersinės Sodų 7-oji g. Nr. 15, Vilnius

Kontaktai

 

info@uodousai.lt

+370 644 84 645

 

Darbo valandos

 

I - IV  7.30 - 18.30

      V  7.30 - 17.30