top of page

Share the amazing things customers are saying about your business. Double click, or click Edit Text to make it yours.

Vaikui svarbiausia yra ne jo veiklos rezultatas, o pats procesas ir patyrimas. Tuo tarpu suaugusiųjų užduotis yra paskatinti vaiko smalsumą tyrinėjant kartu, o ne atsakant iš anksto.

PROJEKTINĖ VEIKLA

Projektinė veikla yra itin prasminga „Reggio Emilia“ ugdymo sistemos dalis ir užima ypatingą reikšmę vaikų kasdienėje veikloje.
Projektai nėra suplanuoti iš anksto, jie atsiranda remiantis vaiko interesais. Projektinis darbas suteikia daug galimybių vaikų diskusijoms, sprendimų priėmimui, pasirinkimui, bendradarbiavimui. Projektai gali  būti trumpalaikiai ir ilgalaikiai, trukti kelias dienas, savaites ar net mėnesius, atsižvelgus į vaikų susidomėjimą ir entuziazmą.

Kokia yra projektų vykdymo eiga?

Pedagogai stebi vaikų žaidimus, jų domėjimosi sritis, dokumentuoja vaikų patirtį, fiksuoja vaikų keliamus klausimus, kuriamas hipotezes. Surinkus pakankamai informacijos ir remiantis tokia dokumentacija, pedagogai skatina vaikų smalsumą ir drąsina ištirti dominančias sritis savarankiškai. Vaikams apsisprendus vykdyti projektą, grupės auklėtojos padeda vaikams susiplanuoti projekto įgyvendinimo žingsnius, susirasti reikalingas priemones, pasiruošti aplinką projekto vykdymui. Visa tolimesnė projekto vykdymo eiga yra vaikų bendras komandinis darbas, kurio metu pedagogas atlieka bendrakeleivio vaidmenį. Tokia veikla didina vaikų pasitikėjimą savo gebėjimais, moko bendradarbiauti bei kartu spręsti iškilusius sunkumus.

 

„Reggio Emilia“ ugdymo filosofija daug dėmesio skiria bendradarbiavimo projektams. Projektinis darbas yra tai, su kuo dauguma mokinių ir studentų susiduria mokykloje, universitete, o vėliau ir savo profesiniame kelyje. Todėl mūsų tikslas yra suteikti vaikams jų ankstyvajame amžiuje, kuo daugiau patyrimo planuojant, organizuojant ir įgyvendinant savo sumanymus ir idėjas. Vaikai, kurie anksti pradeda dalyvauti projektinėse veiklose, vėlesniame savo gyvenimo etape yra sąmoningesni, kūrybiškesni, lankstesni, drąsesni, geba nuosekliai planuoti ir įgyvendinti savo sumanymus.

Ikimokyklinio amžiaus vaikams tai yra novatoriškas metodas pažinti save ir mokytis apie pasaulį.

FOTOKUBAS

Ilgalaikis projektas.

Amžius: 4 - 5 metų vaikai.

Trukmė: 3 mėn.

DINOZAURŲ PARKAS

Ilgalaikis projektas.

Amžius: 5 - 6 metų vaikai.

Trukmė: 2 mėn.

bottom of page