ALKSNIUKAI

3 - 4 metų vaikai
Programos tikslas: „Pasirengimas“
 Eksperimentuoti skatinanti  aplinka
Ugdymas lauke

Alksniukai

Tai jau ūgtelėję, 3 - 4 metų,  „Uodo ūsų“ lankytojai. Erdvė skirta vaikams laisvai judėti, tyrinėti ir atrasti. Tokio amžiaus vaikams būdingas intensyvesnis domėjimasis visa supančia aplinka, savarankiškumo siekimas. Apgalvotai rodomos ir pristatomos vaikams kūrybinės priemonės, multisensoriniai žaislai, žaidimai ir specifiniai šviesos ir šešėlių įrengimai, jų amžiui pritaikyti veiklos centrai žadina vaikų smalsumą, ugdo dėmesio koncentraciją, kviečia tyrinėti ir eksperimentuoti.

Grupėje -  iki 14 vaikų; dirba dvi pedagogės.

Bendras programos tikslas: „Pasirengimas“.

 7:30 - 9:00  Laukiam atvykstančių! 

 9:00 - 9:15   Pusryčiai viduje

 9:15 - 9:45    Ryto Ratas viduje/Lauke

 9:45 - 10:30 Veikla grupės erdvėse/Atelje/Lauke

10:35  - 10:45 Užkandžiai viduje/Lauke

10:45 - 12:30  Laikas lauke

12:40 - 13:00  Pietūs viduje/Lauke

13:00 - 13:30 Pasakų metas

13:30- 16:00 Pietų miegas

16:00- 16:20 Vakarienė viduje/Lauke

16:30 -18:30 Žaidimai viduje/Lauke

                         Užklasinė veikla

             18:30  Iki susitikimo ryt! 

KOKS MŪSŲ DIENOS RITMAS?

Dienos ritmas

Dienos ritmas, dar kitaip dienos struktūra, sukuria vaikui socialinį ir emocinį saugumą. Dienos veiklų eiga, orientuotą į kiekvieno vaiko interesus ir poreikius, vaikui yra žinoma ir nuspėjama.

Mūsų metodika skatina pagarbų ir prasmingą pedagogų ir vaikų sąveiką. Pedagogai nuolat informuoja vaikus apie savo ketinimus ir rezultatus, siekdami suteikti jiems kuo didesnį saugumo jausmą, paskatinti jų pasitikėjimą suaugusiais ir aplinka.

Tokių santykių dėka,  vaikams sudaromos sąlygos, sukuriama erdvė ir laikas mokytis pagal savo tempą, augti pozityvioje ir veikti skatinančioje aplinkoje. Šio amžiaus vaikų grupei tai yra būtina sąlyga sveikam vaiko prieraišumo vystymuisi.

Programa

 

Mes laikomės nuostatos, kad vaikai yra aktyvūs mokymosi proceso dalyviai ir geba patys kurti savo savarankišką mokymąsį. Bendradarbiaudami, dalindamiesi patirtimi ir išsamiai nagrinėdami jiems aktualias temas, vaikai tampa savo žinių ekspertais.

Pagrindinė grupės erdvė yra suskirstyta į skirtingos veiklos centrus, todėl vaikai, pasiskirstę mažomis grupelėmis, o kartais ir kiekvienas individualiai, gali atlikti tas veiklas ir žaisti tuos žaidimus, kurie jiems tuo metu yra patys aktualiausi ir kyla iš jų vidinių poreikių.

Vieni vaikai gali eksperimentuoti su vandeniu ir smėliu, kiti su miltais ir kukurūzų krakmolu, treti tapyti, dar vieni lipdyti iš molio ar žaisti multisensorinėje ar šviesos erdvėje, laboratorijoje susipažinti su augalais, sverti, matuoti, lyginti, skaičiuoti, tyrinėti per padinimo stiklus. Kiekviena erdvė yra aprūpinta būtinomis kūrybinėmis priemonėmis ir medžiagomis, ir atsižvelgus į savaitės temą, nuolatos atnaujinama ir papildoma.  

Svarbiausia yra tai, kad vaikai gali laisvai eksperimentuoti ir tyrinėti, nesirūpindami netvarka, o darželio programa siūlo saugią ir puoselėjančią aplinką, kuria galima pasitikėti, išreikšti savo kūrybiškumą ir mėgautis mokymosi procesu.

Kvalifikuoti pedagogai užtikrina, kad vaikams būtų pasiūlyta įvairalypė patirtis šiose srityse: muzika, dailė/keramika, dramos/teatro užsiėmimai,  socio- emocinis raštingumas, fizinis lavinimas, anglų kalba.

KĄ MES VEIKIAME?

KIEK LAIKO MES BŪNAME LAUKE?

Tikrasis mokslo pažinimas prasideda dar ankstyvojoje vaikystėje ir ne kur kitur, kaip tik gamtoje!

Nevaržomi ir spontaniški žaidimai, vykstantys laisva vaikų valia, būtina sąlyga sveikam vaiko vystymuisi. Vaikai, kurie daugiau laiko praleidžia gamtoje, pasižymi geriau išvystyta smulkiąja ir stambiąja motorika, jie geriau išlaiko pusiausvyrą, yra judresni, daugiau užsiima vaizduotę ir kūrybiškumą skatinančiais žaidimais, kurie formuoja atvirą ir pozityvų mąstymą, teigiamą vaiko pasaulėžiūrą, ugdo mokėjimą džiaugtis esama akimirka.

Mūsų tikslas - praleisti su vaikais nuo 3 val. iki 5 val. per dieną ne kur kitur, kaip tik lauke.

Ką mes veikiame?

  • ne mažiau kaip 2 kartus per savaitę mes keliaujame į mišką, kur esame įsikūrę savo stovyklavietę. Miške vaikai tyrinėja augaliją, domisi vabzdžiais, laipioja per kelmus, rąstus ir savarankiškai stengiasi įveikti kitas kelyje pasitaikančias kliūtis, mokinasi lipti į medžius, šokinėja nuo kelmų, per balas ir purvo duobes. Stovyklavietėje įgyvendiname ilgalaikius projektus, tokius kaip  tiltelių, pastogių statybos ir kt. Mokinamės išlikimo įgūdžių, saugaus buvimo lauke taisyklių. Veiklų pasiskirstym stovyklavietėje vyksta tokiu pačiu principu kaip ir veiklų pasiskirstymas grupės veiklose. Mes aprūpiname vaikus reikalingomis priemonėmis, o jie renkasi, kas jiems įdomu ir aktualu būtent esamuoju momentu.

  • ne mažiau kaip 1 kartą per mėnesį organizuojame vietos "Miško žygius" ir ne rečiau kaip 1 kartą per tris mėnėsius - išvažiamuosius. Tai gali būti  žygiai pažintiniais takais, išvykos į regioninius Lietuvos parkus ir pan.

  • 2 - 3 kartus per savaitę žaidžiame kieme, statome smėlio pilis, kepame smėlio pyragus, čiuožinėjame nuo čiuožyklos, užsiimame sodininkyste, rūpinamės kiemo augalais, lysvėse  pasodintomis daržovėmis. Karštomis vasaros dienomis vėsinamės „lauko dušais" ir „Spa vandens vonelėmis".

KAIP ATRODO MŪSŲ UGDYMO ERDVĖ?

Palikite mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime!
Prenumeruokite naujienas ir sužinokite  pirmi!

Skersinės Sodų 7-oji g. Nr. 15, Vilnius; el.p. info@uodousai.lt; tel. nr.  +370 644 84645

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

Ačiū!

Adresas

Skersinės Sodų 7-oji g. Nr. 15, Vilnius

Kontaktai

 

info@uodousai.lt

+370 644 84 645

 

Darbo valandos

 

I - IV  7.30 - 18.30

      V  7.30 - 17.30